SZKOLENIA

Proaktywna sprzedaż w oparciu o analizę transakcyjną

W życiu sprzedawcy ważne są trzy siły. To, co sprzedawcę spotyka, to na ile on to umie pomieścić emocjonalnie oraz to, jakie ma kompetencje do nadawania znaczenia temu, co go spotkało. Te trzy siły decydują o jego wyniku sprzedażowym i jakości życia zawodowego. 

Czy z tej perspektywy szkolenie, które kładzie nacisk na przekazanie najlepszych nawet technik sprzedażowych i sposobów budowania narracji nie jest przypadkiem wydarzeniem, które po prostu pomija to, co w budowaniu relacji z klientem jest najistotniejsze? Odpowiadam sobie na to pytanie, że tak, oczywiście, że pomija. W związku z tym nie przeprowadzam tego typu szkoleń.

Co zatem przekazuję w trakcie tego warsztatu Proaktywna sprzedaż, czyli jak sprzedawać opierając się na analizie transakcyjnej?

1. Techniki sprzedaży jako style narracji, które uczestnik uczy się dopasować do swoich obecnych możliwości. Oczywiście doceniam i uczę technik sprzedażowych ale nie zatrzymuję się na nich ponieważ stanowią moim zdaniem tylko około dwadzieścia procent sukcesu sprzedażowego. Zatem techniki, które przekazuję uczestnikom szkoleń z jednej strony są unikalne i wspierają autentyczność sprzedawcy a z drugiej stwarzają klientowi miejsce do podjęcia najlepszej dla niego decyzji. 

2. Narzędzia do budowy własnego nastawienia

Życie w kulturze zachodu przyzwyczaja do myślenia o tym, że na klienta trzeba wywierać wpływ. Reprezentuję inne, w moim doświadczeniu o wiele bardziej skuteczne podejście, które polega na wywieraniu wpływu … na samego siebie. 

Dla mnie oznacza to konieczność spojrzenia na własne ciała jak na zbiornik na emocje i zdobycie wiedzy o tym jak zarządzać własną gospodarką hormonalną w naturalny sposób. Osoba z wysoka ilością kortyzolu i adrenaliny czyli zestresowana nigdy nie będzie mieć tak dobrych efektów swojej pracy jak ktoś z dużą ilością endorfin, dopaminy, oksytocyny i odpowiedniej dawki adrenaliny. Innymi słowy wiedza o budowaniu nastawienia jest czymś kluczowym, czego niestety do tej pory nie uczy się w szkole.`

3. Pomagam zwiększyć kompetencje w nadawaniu znaczenia doświadczeniom, zwłaszcza tym trudnym, przez które przechodzą sprzedawcy ze swoimi klientami.

Pokazuję jak praca nad własnym wnętrzem pomaga lepiej rozumieć rzeczywistość i nie wycofywać się z niej np. w sytuacji poniesienia porażki sprzedażowej. Między tym, co nas spotyka, a tym, jak na to zareagujemy jest przestrzeń nazywana proaktywnością. To w tej przestrzeni możemy podjąć decyzję o rodzaju reakcji, który jest najbardziej odpowiedni do sytuacji, w której się znaleźliśmy. Podejmowanie tego rodzaju decyzji to kompetencja, którą uczymy się rozwijać w czasie warsztatu.

Mam świadomość, że dla większości moich klientów proponuję nową jakość szkoleń sprzedażowych i w ogóle tych dotyczących budowania relacji. Zapraszam zatem do sprawdzenia, czy tego typu podejście sprawdzi się w Państwa organizacji.

Proaktywny telemarketing metodą MBCS

Masz dosyć telefonowania i presji z tym związanej? Chciałbyś rozmawiać z klientami inaczej niż robi to większość konsultantów na rynku? Potrzebujesz lepszego panowania nad swoimi emocjami i postawą? Chcesz się zabezpieczyć przed wypaleniem zawodowym? Jesli tak, to istnieje duża szansa, że ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.

Podobnie jak warsztat Proaktywnej sprzedaży również ten opiera się na tzw, 5 minutowym treningu sprzedawcy. Uczestnicy uczą się jak rozmawiać przez telefon, by brzmieć autentycznie i być sobą. W świecie standardowych sformułowań, których używają telemarketerzy zdolność do normalnej ale i odważnej komunikacji staje się czymś wyjątkowym i bardzo skutecznym. Uczestnicy na bazie Analizy Transakcyjnej i metody MBCS opracowują własne sposoby budowania relacji przez telefon, co pozwala im być bardziej skutecznymi niż wtedy, kiedy powatarzają cudze, wyuczone sformułowania.

Podobnie jak warsztat dotyczący sprzedaży pokazuje, na czym polega trening mentalny praca nad własną emocjonalnością i nastawieniem wobec klienta. Uważam bowiem, że to co nas powstrzymuje przed lepszymi wynikami w pracy to nie tyle brak zdolności komunikacyjnych co brak kompetencji w pracy z własną emocjonalnością.

 

 

Relacje lidera

Kim jesteś jako manager? Czujesz się tym który kieruje, tym który trenuje, czy tym który tworzy zespół? Warsztat relacje lidera ma dostarczyc narzędzi, dzięki którym łatwiej będzie tworzyć zespoły ludzi zainspirowanych i inspirujących innych.

Warsztat redukcji stresu i traum metodą TRE

Poznaj metodę pracy z ciałem, dzięki której możesz usunąć skutki stresu i życiowych traum. Nasze ciało ma wszystko co jest potrzebne do tego, żebyśmy mogli żyć bez napięć, bólu, stresu i byli w stanie wziąć głębszy oddech i czuć radość na co dzień.

Ciało posiada swój własny mechanizm, dzięki któremu możemy uspokoić myśli i bardziej umocnić się w życiu. Jeżeli chcesz go poznać, to zapraszam na warsztaty TRE - ćwiczeń usuwających stres, napięcia i traumy życiowe.

Metoda TRE została opracowania przez dr Davida Barcelego, stosowana jest zarówno dla osób pragnących redukować napięcia i stres jak i dla tych, które chciałyby uwolnić się od skutków życiowej traumy.

Zapraszam na warsztat, w czasie którego dowiesz się czym są i na czym polegają ćwiczenia TRE. Nauczysz się jak wykonywać kilka prostych ćwiczeń, których podstawą jest wibrowanie. Na zajęciach skupiamy się jedynie na pracy z ciałem, nie chodzi o omawianie stresowych sytuacji życiowych.

Będziesz miał możliwość poznania ćwiczeń, dzięki którym:
- można zmniejszyć nawyk zamartwiania się,
- transformować własne emocje,
- mieć na co dzień więcej energii,
- lepiej spać,
- regulować w naturalny sposób gospodarkę hormonalną organizmu.